Novela
Komentáře
Přehled komentářů
dobrý den kdiž cerá nemá soudem stanoveno vyživné na syna amámho v pěči od dvou měsícu mužu si podat žádost o svěření do pěstou nské péče pokud nemá zájem přispívád a tak dál a nezajimá se
Re: zpráva chci do pěstounské péče svého 5 měsíčního vnuka matka se špatně stará zanedbává na co budu mít nárok jako babicka
(Tkadlecova, 22. 1. 2022 19:39)
3 vnoučata do pětounské péče
(Anna, 18. 9. 2018 14:00)Dobrý den, Mám v péči 3 vnoučata, 2 roky 4 roky a devítiletou. chtěla jsem se zeptat jestli mám jako babyčka nárok na pěstounskou péči. Mám je od konce července 2018, a byly mi svěřený do péče 17,9. 2018 . Celé 3 měsíce jem nepobírala žádné sociální dávky , neměla jsem nárok , protože do soudu byl opatrovník ospod. U soudu stanovyly rodičům výživne,
3 vnoučata do pětounské péče
(Anna, 18. 9. 2018 13:58)Dobrý den, Mám v péči 3 vnoučata, 2 roky 4 roky a devítiletou. chtěla jsem se zeptat jestli mám jako babyčka nárok na pěstounskou péči. Mám je od konce července 2018, a byly mi svěřený do péče 17,9. 2018 . Celé 3 měsíce jem nepobírala žádné sociální dávky , neměla jsem nárok , protože do soudu byl opatrovník ospod. U soudu stanovyly rodičům výživne,
Vnoučata do péče
(Veronika Tenglerová, 3. 11. 2016 10:26)
Dobrý den,
chci moc poprosit o radu. Známá si chce vzít do péče svá vnoučata. Její dcera fetuje, nechodí domu, o děti nejeví žádný zájem. Jak má prosím postupovat, a jaké podmínky musí splňovat aby ji byli děti svěřeny? Předem děkuji za odpověď.
Tenglerová Veronika
Důchod + pěstounské davky
(Libuše , 14. 10. 2016 13:08)Dobrý den, mám 2 děti v pěstounské péči beru cca 30000 Kč a příští rok mám jít do důchodu jak se to potom bude řešit můj PP bude zastaven a budou mi dávat důchod nebo to bude pokračovat s tím že důchod mi budou vyplácet také. Dekuji
jak mám říct pětiletému vnukovi že nejsem jeho matka ale babička
(Lucie, 26. 11. 2015 17:23)Dobrý den,chtěla bych se zeptat mám od osmy měsíců vnuka ale ten si myslí že jsem jeho matka dnes je mu pět let prosím vás jak mu mám říct že nejsem jeho maminka ale babička.Děkuji Procházková
jak mám říct pětiletému vnukovi že nejsem jeho matka ale babička
(Lucie, 26. 11. 2015 17:22)Dobrý den,chtěla bych se zeptat mám od osmy měsíců vnuka ale ten si myslí že jsem jeho matka dnes je mu pět let prosím vás jak mu mám říct že nejsem jeho maminka ale babička.Děkuji Procházková
IPD - příspěvek na péči
(jana, 26. 8. 2015 14:54)Může se babička starat o vnouče,když pobírá příspěvek na péči. 1 stupen. Díky
Přídavky pro prarodiče
(Zdenka, 26. 8. 2015 14:43)Dcera chce nastoupit do zaměstnání,mám 5-ti měsíčního chlapečka a chce abych hlídala. Jak postupovat,abych získala přídavky na vnouče.Děkuji
Zdravotně postižená dospělá
(Jana, 6. 7. 2015 22:12)Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné stát se pěstounkou zdravotně postižené slečny, když už je dospělá, je jí 26 let a rodiče se o ní už nezvládnou starat....děkuji za odpověď.
Diskuze
(admin, 12. 11. 2011 21:39)
Re: Rozhodli jste se pomoci opuštěným dětem ?
(Ali, 4. 11. 2011 20:52)
Dobrý den,stránky jsou super nápad,snad to bude mít i účinek-:) ale co mi leží v hlavě-kam tedy půjdou všechny ty děti ze zrušených dětských domovů a kojeneckých ústavů?! zruší se k určitému datu-a co s nimi? navíc opravdu je tam většina sourozeneckých skupin a ona to není legrace vzít si naráz 2,natož 3 a více dětí,sžívat se,věnovat se jim. nemluvím o miminkách,tam je zájem veliký a umístitelnost 100%. a když už jsme u toho,ty uspořené-VELKÉ-peníze za provoz domovů se ušetří a pěstounům se pro jistotu ještě ubere? a co ti,kteří se staráme o děti postižené-a to vím jistě,že takové dětičky si chce vzít málokdo. hodně lidí chce děti zdravé,naše etnikum.ne celoživotní péči,starost...je to vše velice smutné,co se děje.doufám,že nebudou pěstouni děti vracet-tedy,pokud bude kam?
Odpovědět
Důvěra
(Vladimír, 4. 11. 2011 13:22)
Jednu věc si pracovníci MPSV zřejmě vůbec neuvědomují.Otázku budování důvěry.To je něco,co se těžce a zpravidla i dlouze buduje,ale velice snadno a rychle ztrácí.Každý výrobce,nebo poskytovatel služeb o důvěru svých zákazníků dlouze bojuje.Většinou ho to kromě úsilí stojí i nemalé finance.
Jakou důvěru bude mít společnost ke státním institucím,když většina pěstounů bude podvedena?Pokud budoucím pěstounům neřeknou celou pravdu o financování PP a ti skutečný stav věcí poznají,až když budou mít dítě,nebo děti doma?
Realita je taková,že pěstoun je pod tlakem úřadů a pokud o svěřené děti nechce přijít,musí zaplatit spoustu věcí z obavy,aby nakonec nebyl nařčen ze zanedbávání péče.
Netvrdím,že to tak musí dopadnout.Ale nabízí se i varianta,že až lidi pochopí,jakou s nimi úředníci hrají hru,přestanou si děti brát do PP úplně.Ústavy se mezitím opět zaplní,protože většina zájemců o PP bude mít obavy z možných důsledků svého rozhodnutí.
Odpovědět
Drsná čísla
(Pěstouni, 3. 11. 2011 19:02)
Úplně na začátek připomeňme, že zatímco jedno dítě v ústavní péči stojí stát přes 40.000 Kč měsíčně, v pěstounské péči je to 7. - 10.000 Kč.
Měsíční rozdíl tak činí až 30.000 /roční až 360.000/ Kč na JEDNO dítě.
V případě tříčlenné sourozenecké skupiny je to 1.080.000,- Kč ročně.
ANO JSME LEVNÁ PRACOVNÍ SÍLA !!! A AŽ VEJDE V PLATNOST NOVELA , BUDEM JEŠTĚ LEVNĚJŠÍ.
Re: Diskuze
(INVALIDNÍ DŮCHODCE, 3. 12. 2012 20:40)Jsem pravá babička,mám vnuka v pěstounské péči,jejich rodiče neprojevuji zájem o syna,otec sedí v kriminálu,matce se nechce pracovat jenom dělá problémy ,občas se přijde podívat na syna a zase jde,tak to je pořád dokola.Já jsem invalidní důchodce,můj manžel je taky invalidní,tak tet' nám to budou vypočítávat jak?jestli mi taky vůbec máme nárok abychom uživili vnuka? nebo nám ho vezmou a dají ho jiným pěstounům ?
Re: Re: Diskuze
(Jarka, 3. 1. 2013 17:36)
Dobrý den.
Doporučuji všem dát děti do dětských domovů a ústavů nebo si je v lepším případě ani nepořizovat.Stát nepodporuje žádnou péči v rodině.Ten kdo má děti a vynaloží nejen finance,ale i další péči na jejich vzdělání a zájmy,aby pak státu mohli platit daně,z kterých žijí i Ti co děti nemají a jsou na tom zdaleka lépe,myslím tím finanční staránku,kterou nepromarní péčí o děti.Matky samoživitelky žijí na hranici bídy,zatímco tatínkové,mnohdy podnikatelé,co přepíší majetek na s.r.o. nebo na kamaráda, nemusí platit ani výživné.Už se prosím proberte,nečiňte žádné "dobré skutky"s braním dětí do pěstounské péče.Oni tam nahoře ve vládě mají peněz dost a z cizího krev přece neteče!Dost ušetří jen na tom,když si necháte v rodině postižené dítě,na které by museli v ústavu vydat přes 40.000,-Kč měsíčně a rodič dostane slušně řečeno almužnu a ve finále mizerný důchod jako odměnu za ony ušetřené miliony,roky péče,zničené vlastní zdraví a odloučení od společnosti.Mám v péči 19let postižené dítě a vím o čem mluvím a je mi tady z toho věru zle!
Re: Diskuze
(Sona, 10. 6. 2015 15:50)No 7- 10000KČ TO SNAD STOJÍ I RODIČE KDYŽ JE MAJ DOMA.
Samozivitelka
(Ivana, 2. 12. 2012 17:12)
Zdravím jsem samoživitelka a mám v peči dva vnuky myslite si že mi davka jako odměna pěstouna zůstane?
A ještě jeden dotaz kluky jsem dostala v lednu do peče ale rozsudkem mi byli svěřeny až v červnu tehož roku a na dotaz jestli jsem mela narok na nejakou davku pri mem platu 10 tis bylo mi sdeleno že nedostanu ani korunu. Mate nekdo stejnou zkušenost? jak nyni postupovat
Re: Samozivitelka
(Alta, 3. 12. 2012 13:37)
Zákon stanoví, že o děti nebo o potomky v linii přímé je povinnost se postarat se zákona. To znamená mít je v péči nebo přispívat na ně v dětském domově nebo v náhradní rodinné péči. Takže podle zákona jde o povinnost.
Dávky pěstounské péče jsou někdy i zneužívány prarodiči. Starají se o vlastní vnoučata a chtějí brát tolik, co na cizí. Přitom u nich jde o povinnost danou zákonem.
Pokud by se dostali prarodiče do svízelné finanční situace, mohou požádat na úřadě o dávky v hmotné nouzi nebo jiné dávky, které jim pomohou.
Re: Re: Samozivitelka
(Hana, 16. 12. 2012 23:41)Zákon stanoví....jakou vyživovací povinnost uplatňuje zákon na prarodičích, kteří mají své vnoučky v ústavech a ani je nenapadne si je vzít, živit je, starat se o ně a vychovávat je? Žádnou. Uplatňuje se jen na těch, kteří neměli to svědomí, aby nechali svoje vnoučata vyrůstat bez rodinného zázemí. Spíš to je něco jako trest za to, že ušetřili státu spoustu peněz a tak se tím potvrzuje rčení...pro dobrotu na žebrotu. Vždyť převážná většina prarodičů byla a je přímo závislá na pěstouské odměně, aby mohli jako rodina fungovat. Na nedomyšlený zákon doplatí jen ti nejbezbrannější, děti a důchodci.
Re: Samozivitelka
(babca, 12. 2. 2013 22:57)
neni pravda my jsme take pestouni deti nam byli svereny a az za 1 rok jsme je dostali jako pestouni ale tu dobu nez jsme je dostali do pestounske pece jsme meli narok na detske pridavky,socialni priplatek,prispevek na bydleni, po prevzeti deti do pestounske pece jsme meli narok na kazde dite prispevek na prevzeti ditete pokud vam uradi rikaji neco jineho lzou
Re: Re: Samozivitelka
(Karin, 23. 2. 2013 1:14)pro Babču: Vnučka byla 9 měsíců v Dětském domově a my s manželem jsme tím doslova trpěli. Po dohodě se soc. pracovnicemi a Dětským domovem, jsem podala žádost k soudu o svěření do péče. Soud vydal předběžné opatření, já odešla ze zaměstnání a počátkem ledna jsme si vnučku přivezli domů. Od ledna až do července, kdy bylo soudní jednání a vnučku jsme dostali do péče, jsme nedostali na vnučku ani dětské přídavky, natož něco jiného. Bylo nám řečeno, že po dobu od ledna do soudního jednání, to děcko pro stát vlastně neexistovalo. V Dětském domově nebylo a my jsme neměli sodudně potvrzeno, že o ni pečujeme. Když jsem se potom snažila zjistit, jestli by nám alespoň přídavky nemohli dát zpětně, zamítli to s tím, že jsme měli vnučku ponechat v Dětském domově ještě oněch 7 měsíců, než by rozhodl soud. To nešlo, pro nás bylo utrpení každý den, který tam musela být. Chtěla jsem tím říct, že ne všude a ne v každém případě je jdnání tak vstřícné, jak popisujete. V některých případech nad úředním šimlem zůstává rozum stát.
zpráva
(Lenka, 28. 1. 2016 6:52)